google-site-verification=InIKmPtwJbkrW7767qcXVT1p0LZe3U6SSP5MFwe3Y70
ÇALIŞMA SAATLERİ:
Hafta içi: 09:00 - 20:00 | Pazar: Kapalı
DESTEK HATTI:
0 532 732 73 77
Hep Duyuyoruz Ama Billboard Nedir?

Hep Duyuyoruz Ama Billboard Nedir?

Her yerde ve her an reklamlarla karşılaşma ihtimalimiz var elbette. Billboard reklamları da yolda yürürken, trafik ışıklarında beklerken, karşıdan karşıya geçerken yani gün içinde birçok defa karşılaştığımız tanıtım araçlarından biri olarak değerlendirilebilir. Ancak yine de billboard nedir sorusuna tam ve net bir yanıt bulmakta büyük fayda var. Çünkü billboard’lar onlarca reklam aracı arasından etkisi ve yöntemleri ile kolaylıkla ön plana çıkabiliyor.

Firmaların ve markaların hizmetlerini ya da ürünlerini hedefledikleri kişilere duyurmak ve bunu da en etkili yollardan biri ile yapmak üzere sıklıkla billboard kullanımına başvuruluyor. Dikkat çekici boyutlara sahip olduğu için başarı oranı oldukça yüksek olan billboard reklamlar, gerçekten de özel bir ilgiyi hak ediyor. O halde gelin, açık hava reklamcılığının kilometre taşlarından biri olan billboard’ları birlikte inceleyelim.

Açık Hava Reklam Uygulamalarından Billboard Nedir?

En önemli reklam mecralarından biri olan billboard, şehir hayatı içinde markaların mesajlarını müşterilerine iletmek için tercih ettikleri bir yöntem. Genellikle kavşak ve iş merkezi gibi insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde konumlandırılan billboard’lar, çok sayıda insana ulaşmayı mümkün kılmaktadırlar. Hemen her türde haber, duyuru ve reklam içeriği için kullanabileceğiniz billboard sayesinde günde belki binlerce kişiye markanızı duyurabilmeniz mümkün.

Her ne kadar teknolojik gelişmeler doğrultusunda alternatif reklam mecralarının sayısı hızla çoğalıyor olsa da geleneksel reklamcılığın asla bitmeyeceğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. İnsanların evlerinden çıkmadığı, iş yerlerine gitmediği, ihtiyaçları için alışveriş yapmadıkları bir dünyada belki billboard ve diğer geleneksel reklam araçları etkisini zamanla kaybedebilir. Ancak böyle bir durum hiçbir zaman söz konusu olmayacağından billboard gibi etkili açık hava reklam araçlarının markaların tanıtım amaçlarına daima hizmet edeceğinden şüpheniz olmasın.

 

Bu resim için metin sağlanmadı

Böyle düşünmemizin bir diğer nedeni de yaratıcılığın sınırları olmadığı için billboard kullanımlarının da her geçen gün çeşitleniyor olması. Buna örnek olarak, kampanya mesajı ile de ilgili olacak şekilde tasarlanan hareketli, ışıklı, etkileşimli ve elbette daha yaratıcı billboard kullanımının artıyor oluşunu verebilmek mümkün. Diğer yandan hala sabit ve statik billboard’ların da kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Ancak firmaların ihtiyaçlarına göre billboard’ların gün geçtikçe farklılaşıp çeşitlenmeye devam edeceğini öngörmek yanlış olmayacaktır.

Eğer siz de markanızı ön plana çıkartacak billboard ilanlarına sahip olmak istiyorsanız 724reklam’ı tercih edebilir ve birkaç dakika içinde kolayca kendi billboard tasarımlarınızı sipariş verebilirsiniz.

#billboard #dijitalbaskı #billboardbaskı #açıkhava #açıkhavareklam

Tarih: 10 - Kasım - 2019 Görüntülenme: 638