Tabela Çeşitleri (Modelleri) ve Fiyatları Nedir?

Reklam Tabelası ile Çevrenizde Farkedilir Olun!
Günlük yaşantımızda 1000’den fazla reklama maruz kalıyoruz. Uzmanlar bu reklam bombardımanı içerisinde ortalama 6 ile 7 tanesinin hatırlandığını söylüyorlar. Hele ki dijital reklamcılığın hızla gelişmesi ile maruz kaldığımız reklam sayısı da muhtemelen daha yüksek sayılara ulaşmıştır.

İnsanlara direkt ve etkileyici mesaj veren reklam çeşitleri, daha akılda kalıcı ve geri dönüşü daha hızlı reklam araçları olmaktadır. Bu açıdan da etkileme ve dikkat çekme yönünden tabela reklamları sektöründeki en etkin reklam araçları konumundadır.

Işıklı Tabela
Işıklı tabela modelleri, içerisinde farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan tabelalardır. LED, neon, floresan gibi araçlar ile tabelanın fark edilmesi kolaylaşır. Genellikle dış mekânlarda kullanılan bu tabelalar gece daha efektif sonuçlar verir.

Işıksız Tabela
İçerisinde aydınlatıcı bir malzeme kullanılmadan tasarımlanan tabelalardır. Gün ışığı olduğu sürece ekilidirler.

Ahşap Tabela
Ahşap üzerine tek renk veya renkli olarak tasarımı yapılan tabelalardır. Doğal bir malzeme olması sebebi ile farklı ve estetik bir dokunuş sunar.

Eczane Tabelası
Eczaneler için tasarımlanan tanıtıcı tabelalardır. Bu tür tabelaların tasarımı belli yönetmelik kurallarına bağlıdır.

Kutu Harf Tabela (Kabartma Tabela)
Bu tarz tabelalar farklı nitelikteki malzemelerden (pleksi, alüminyum, paslanmaz krom) iki veya üç boyutlu olarak tasarımları yapılır. Özel üretim olarak yapılan bu tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak da kullanılabilir.

Totem Tabela
Işıklı veya ışıksız olarak ikiye ayrılan bu tabela çeşitleri genellikle otoyol kenarlarında, caddelerde büyük ölçekli tabela çeşitlerindendir. Bu tabelaların uzaklığa bağlı olarak boyutları ayarlanır.

Çatı Tabelası
Çatıların üzerinde büyük ölçekli tasarlanan tabelalardır. Uzaktan fark edilmesi için büyük olarak imal edilirler.

Yönlendirme Tabelası
İşaret tabelası ile de anılan bu tabelalar ortak noktaların yerlerini göstermek amaçlı kullanılmaktadır.

İnşaat Tabelası
İnşaat veya şantiye tabelaları, inşaat alanlarında yapılan işler hakkında bilgi vermek amaçlı kullanılan tabelalardır.

Hastane Tabelası
Hastanelerin isimlerinin bulunduğu büyük ölçekli tabelalardır. Hastanenin ismi, logosunun yer aldığı bu tabelalar hastanelerin profesyonelliği ve kurumsallığını yansıtır.

Pilon Tabela
Uzaktan görülebilecek kadar yüksekte ve büyüklükte olan bu tabelalar, genellik karayolları boyunca benzin istasyonları veya restoranların yerini göstermek amaçlı bulunur. Bunlar tek başına bir firma için olabildiği gibi birkaç firmanın reklamını barındıracak şekilde olur.

Pleksi Tabela
Doğal şartlara dağınıklığı ve uzun ömürlü olması sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir tabela türüdür. Ayrıca tasarım sürecinde pleksi tabelalar başarılı bir görsellik de sunarlar.

Tabela Fiyatları Nedir?

Tabela fiyatları konusunda belli bir aralık bulunmamaktadır. Tasarım süreci, kullanılan malzeme, konumlanacağı yer, büyüklük..vb. birçok kriter fiyatı belirlemektedir. Tabela fiyatları konusunda firmamızla ile irtibata geçebilirsiniz.